Rytmika
Kdo jsme?
Jsme skupina asi 30-ti mladých lidí, kteří mají rádi nejen muziku, ale i Boha a snažíme se jej chválit podobně, jako kdysi král David, a zároveň tak, jak je to blízké mladým lidem. Učíme se sdílet společenství prostřednictvím hudby a chválit zpěvem i hraním na nástroje (jak kdo umí), a rozvíjet dary, které jsme dostali.
Ve farnosti sloužíme doprovázením dětských nedělních bohoslužeb jednou za 14 dní. Při přijímání se střídáme s manželi Rýznarovými, kteří zpívají jednu píseň ke ztišení a rozjímání a my tak můžeme jít ke stolu Páně s ostatními.
Zkoušky
Na zkoušky se scházíme (mimo prázdniny) každý pátek v 19 h v klubovně v D-centru (vchod ze dvora, první patro). Máš-li chuť, umíš-li zpívat a je-li ti blízká modlitba hudbou a zpěvem, přijď mezi nás.
Hudební složení
V současnosti hrajeme v tomto složení:
Basa
Sólová kytara (2)
Doprovodná kytara (2)
Klávesy
Příčné flétny (2)
Zobcové flétny (3)
Housle
Trumpeta
Perkuse, ozvučná dřívka, djembe a při slavnostech i bicí
Historie Rytmiky
Za totality při uvolnění v šedesátých létech fungovaly asi 2 roky „kytarové mše“, než to bylo zakázáno. Po sametové revoluci se objevila chuť tyto mše obnovit. Nácviku, přípravy not, aranží a vedení kytarové i pěvecké skupiny se ujal Jiří Skalický zvaný Pepša a v této činnosti za basou strávil celých 21 let.
Když oznámil ukončení svého vedení, převzala tuto službu Jitka Šolcová, která se stará o hraní v Rytmice od roku 2012.
Rytmikou prošel velký počet zpěváků a muzikantů a její složení průběžně mění. Mnozí své dary využili také v jiných skupinách (Cvrčci, Střípky, SBM, Šalmijá, Zvrchu drát nebo ve farnostech Nekoř, Česká Lípa, Milovice atd.)
Doufáme, že i nadále bude Pán rozmnožovat hřivny mladých lidí.
